Dom przyszłości 2025 roku

„Domy jutra ” są ciągle w projekcje tworzonych przez liczne firmy projektowe, które mając na uwadze ciągłe przemiany technologiczne, społeczne starają się utworzyć ,,domy przyszłości’’. Obecnie taką wizję przyszłości stwarza GE która przenosi się do przodu do roku 2025 , aby pokazać nam, jakie życie czeka nas w domu w połowie następnej dekady .

GE zaprezentowała wizję XXI w. gdzie widać kuchnię wraz z podręcznym dozownikiem lodu w lodówce , ekspres na plastikowej płytce i ultradźwiękową zmywarkę, tak mniej więcej wygląda dom przyszłości.

„To nie jest o wizja z Jetsonów czy pomysły z nieba „, mówi Lou Lenzi , dyrektor ds. operacji przemysłowych GE . „Dom 2025 jest oparty na rzeczywistej innowacji , która będzie możliwa w ciągu następnej dekady i będzie pasowała do stylu życia 2025 . ”

Projektanci wzięli pod uwagę, naukę o żywności , prognozy demograficzne , zdrowia, ochrony środowiska i niedobór wody . Na dokładkę są również pewne założenia dotyczące przyszłości gospodarki i handlu.

” W projekcie Dom 2025, najpierw został wzięty pod uwagę sposób w jaki myśli społeczeństwo , jego kultura i technika które są przy nas .Jest to jeden ze sposobów, w jaki możemy uczynić nasze życie mniej skomplikowane i bardziej przyjemne, „mówi Lenzi . „Musimy zrozumieć , jak będziemy przygotowywać posiłki , prać i w jakiej będziemy interakcji z rodziną w ciągu najbliższych kilkunastu lat . ”

Świat jak przewiduje GE ,przeszedł dużo większych zmian demograficznych i jest teraz pod silnym wpływem kultury hiszpańskiej , który GE postrzega jako zbiór ludzi bardziej spokojnych , rodzinnych i społecznych . Ponadto, GE zauważa ,że populacja starzeje więc należy stworzyć odpowiednie warunki, aby opiekować się nimi.

Zdaniem GE, społeczeństwo przyszłości będzie bardziej zurbanizowane , oszczędne i ekologiczne . Zauważa, że większość ludzi żyje w mieszkaniach lub domach mniejszych z mniejszymi wydatkami uznaniowymi . Ludzie są bardziej skłonni do dzierżawy , wolą lokalne źródła żywności i rolnictwa ekologicznego, wolą urządzenia , które wykorzystują jedynie minimalny pobór wody , a raczej chcą nosić trwałe ubrania wykonane z tkanin, które zużywają mniej wody do prania i są trwalsze.

Wizja GE skoncentrowana jest głównie na miejskich mieszkańcach , ale ma też inne koncepcje dla tych, którzy jeszcze żyją w większych mieszkaniach lokatorskich lub mieszkają na przedmieściach. Dom GE przyszłości to , co nie jest zaskoczeniem ,inteligentny dom. Postuluje się, że w ciągu najbliższych dekad wielofunkcyjność różnych urządzeń zostanie ograniczona do postaci jednego urządzenia . Podobnie jak aparaty fotograficzne , budziki, odtwarzacze muzyczne i telefony zniknęły w smartfonie .

Przykładem tego jest inteligentna bateria , która działa trochę na zasadzie pistoletów sodowo- dozujących znalezionych w pubach . Dotykając jego górny ekran zapewnia przefiltrowaną wodę lub wodę gazowaną . To również sprawia, że ​​następuje produkcja własnego lodu przez dozowanie przechłodzonej wody, która zamrażana jest natychmiast. Dla dbających o zdrowie , są czujniki, które mówią ci jaki jest poziom nawodnienia organizmu jedynie przez dotyk urządzenia.

Zamiast oddzielnych rzeczy jak zlewy i blaty ,kuchnia z 2025 posiada jednostki modułowe , które łączą w sobie tradycyjne funkcje , dodając kilka nowych rozwiązań technologicznych .Na przykład świeża żywność zamykana jest w wentylowanej szufladzie.

Umywalka nie jest tylko miejsce do mycia warzyw . Można również wykryć i zmierzyć bakterie i poziom chemiczny produktów . Ponadto jest umywalka i Mini zmywarka , która może obsługiwać mały ładunek w ciągu pięciu minut . Pod spodem jest większa podkładka do większych obciążeń. Wstępnie woda do płukania w zmywarce do naczyń ogrzewa się za pomocą ciepła odpadowego z świeżej żywności szuflady , która wykorzystuje chłodnicę odparowana do utrzymania go w odpowiedniej temperaturze i wilgotności .

Kolejnym urządzeniem jest lodówka z 2025 która posiada ujednolicony system pamięci masowej , który monitoruje inwentaryzację domu i szuka rynków w dziedzinie żywności lokalnej .

Lodówka jest modułowa , składa się z cylindrycznych pojemników, które pasują do otworów . Każdy pojemnik posiada własny agregat chłodniczy .Modułowa konstrukcja oznacza , że może on być dostosowany do większych przedmiotów .

Większa wersja lodówki porzuca modułową na korzyść jednego pojemnika , w którym każda półka jest odizolowana od innych i posiada indywidualnie regulowaną temperaturę , więc lodówka jest rzeczywiście ogólną szafką do przechowywania wszystkich środków spożywczych , a nie tylko rzeczy, które muszą być zimne lub zamrożone . Wysokość półek jest sterowana magnetycznie i może ulec zmianie po naciśnięciu przycisku bez demontażu i ponownym ułożeniu produktów. Poza jednostką wyświetla zawartość każdej półki , jak również inne informacje, takie jak ilość i daty ważności .

Kuchenka, z braku bardziej precyzyjnego terminu , jest naprawdę systemem gdzie będzie zastąpione urządzeniem wielofunkcyjnym lub przekształcone w jednostki modułowe , które będzie można schować wewnątrz układu kuchni.

Jednym z przykładów jest powierzchnia grzewcza indukcyjna , która pasuje do pięciu stref grzewczych . Wraz z tym przychodzi zestaw standardowych formatów akcesoriów indukcyjnych , takich jak patelni , wok, grill, parowar które można chować się w swojej specjalnej szufladzie Nie znaczy, że grill zaniknie . Kolejnym urządzeniem jest grill elektryczny , który jest zamontowany przy oknie i posiada potężne wentylatory , aby odprowadzić opary.

GE myśli również o wprowadzeniu wirtualnego kucharza. Dlatego kuchnia jest wyposażona pod tym kątem.

Budowa kuchni jest w formie wyspy kuchennej .Urządzenie to zadziwia swoją kompletnością. Jest z głosem , ma możliwość rozpoznawania ruchu i twarzy , ma powierzchnię ze szkła ceramicznego , która działa jako duży , wyjątkowo elastyczna powierzchnia do gotowania indukcyjnego , która może pomieścić wiele naczyń . Posiada również wiele kamer i projektorów dla udostępniania online, gotowania i wyświetlania wirtualnego kucharza .

Pomysł GE jest w celu, aby do gotowanie było mniej cięższe i bardziej rekreacyjne . Hub pozwala na granie w gry w wirtualnej kuchni , które automatycznie włącza się urządzenia GE do swojego oprogramowania . Hub pozwala na gotowanie w czasie rzeczywistym z innymi, wziąć krok po kroku – lekcje od wirtualnych ekspertów , zdobyć nagrody , konkurować społecznie .

Do kuchenek z 2025 są również wbudowane czujniki, takie jak skala , dzięki czemu można mierzyć składniki prosto do miski , podczas gdy kuchenka ,,mówi’’, kiedy się zatrzymać .

W 2025 r. GE widzi w supermarkecie wypożyczalnię wideo lub księgarnię, ponieważ coraz więcej artykułów spożywczych zamawianych jest przez internet i są dostarczane bezpośrednio do domu. Zdaniem GE zakupy, będą zrobione przy użyciu cyfrowych aplikacji , przez system kuchni automatycznie odnosząc się do spisu gospodarstw domowych ,będzie można zamówić samemu lub nawet bezpośrednio ze wskazanego przepisu. To nie będzie tylko w przypadku żywności , ale też w taki sposób będzie można zamówić leki lub inne artykuły.

Dostawy artykułów spożywczych będą dostarczane w modułach szklanych ustawionych w specjalnym stelażu zasilana poza drzwiami. Do domów , dostawy będą zdeponowane w szafce na zewnątrz ściany kuchni . Drzwi szafki i światła przewodnie wskazuje jaki pakiet jest umieszczony na której półce. Ponieważ są one złożone, system transportowy określa pakiety za pomocą RFID i przenosi je tak jak w automacie . Urządzenie może również przygotowywać posiłki i wydawać je podczas aktualizacji spisu.

Dla populacji bardziej zainteresowanej ekologią i zrównoważonego rozwoju , GE widzi miejskie ogrodnictwo z ziołowym ogrodzie i przenośnych ” ścian ogrodu ” jako sposób , aby mieć zawsze dostępne świeże zielenie . Jednak w 2025 przeznaczone będą do czyszczenia powietrza, działać jako solidne bariery i recyklingu szarej wody ze zmywarki za pomocą pomp zasilanych ogniwami fotowoltaicznymi .

Ściana ogród będą również przenośne i mają mieć wbudowane czujniki informujące, kiedy rośliny potrzebują pielęgnacji i są gotowe do zbioru .

Zdaniem GE, dom 2025 nie będą miały zwykłych pralek czy suszarek combo. Do prania będzie działało urządzenie jako kombinacja mycia , suszenia i jednostka pamięci .

Ubrania mają znaczniki RFID , które mówią maszynie jak sortować pranie , jaka ma być temperatura, i które cykli mają być do wyboru . Po czyszczeniu ubrania są sprasowane w „granulki ” i przechowywane w urządzeniu . Kiedy nadejdzie czas, by się ubierać ,urządzenie informuje o tym, co jest dostępne i sprawia, że ​​propozycje ubioru są w oparciu o pory roku , pogody . Urządzenie następnie ożywia ubrania przy użyciu pary .

GE zakłada kluby zdrowia , na lotniskach i innych miejscach publicznych będą w użytku maszyny do ożywienia i prasowanie ubrań.

GE widzi także sklepy odzieżowe są zdecydowanie mniejsze tylko z odzieżą w formie próbek na wystawie i zakupów przedmiotów zebranych w postaci pastylek .

Ze względu na starzenie się społeczeństwa , GE widzi technologię domową coraz bardziej intuicyjne i zaprojektowaną tak, aby pomóc ludziom , aby kontynuować samodzielne życie .

Nie ma potrzeby , aby pamiętać, jakie leki brać w domu GE 2025 . Wystarczy umieścić dłoń na lustrze , a medyczny dozownik czyta parametry życiowe i decyduje o ilości leków niezbędnych w danym dniu . Urządzenie łączy i dozuje leki w postaci ciekłej . Wkłady z lekami mogą być łatwo ładowane .

Inna pomoc dla osób starszych jest utrzymywanie gotowych posiłków w odpowiedniej temperaturze i wilgotności przez okres do ośmiu godzin.

Dziś , drukowanie 3D jest ekscytujące dla inżynierów i hobbystów i GE widzi, że staje się to częścią życia rodzinnego w 2025 roku. Firma uważa, że ​​to sprawia, że będzie ​​łatwiej żyć w mniejszych pomieszczeniach , ponieważ rzeczy nie muszą być przechowywane przed wykorzystania w przyszłości. Można drukować części zamienne, elementy elektryczne , ozdoby. Nadwyżka lub uszkodzone elementy mogą być zmielone a materiały mogą zostać użyte ponownie

Related Post

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*