Franki tanie jak w kantorze

Najprawdopodobniej bardzo niedługo wejdą w życie przepisy, które uniemożliwią bankom naliczenie opłat w przypadku kiedy klienci będą chcieli spłacić ratę w walucie swojego kredytu. Expander sprawdził oferty banków, które sprzedają Franki po bardzo kuszących cenach.

Jednym z takich banków jest Alior Bank. Aby móc skorzystać  z atrakcyjnych cen musimy założyć specjalne konto oszczędnościowe „Kantor”. Wystarczy wpłacić na konto określoną sumę, a zostanie ona przeliczona na franki po preferencyjnym kursie. Konta „kantor” są kontami bezpłatnymi- musimy jednak zapłacić 5 zł za przesłanie franków do naszego banku. Opłatę można oczywiście uniknąć wypłacając franki w kasie i zanosząc je osobiście- jest to możliwe jedynie raz w miesiącu.

Kolejnym z banków jest Citi Handlowy. Tam,aby ubiegać się o franki musimy założyć konto osobiste bądź konto oszczędnościowe. Nasze rachunki prowadzone są w złotówkach, ale możliwe jest dokonywanie przelewów walutowych.

Kurs, który wykorzystywany jest do przeliczenia zgromadzonego kapitału na franki jest zbliżony do kursu z kantoru. Wysokość kursu jednak przewyższa kurs oferowany w Alior Banku. Rekompensatą jest brak opłat za przelewy.

Ostatnim bankiem oferującym niskie ceny za franki jest Raiffeisen Bank. W tym przypadku zamiana walut odbywa się poprzez specjalną platformę. Wielką zaletą są niskie kursy, jeszcze niższe niż w Alior Banku oraz Citi Handlowym. Jedyną wadą jaka może nas zniechęcić jest wysoka opłata za przelewy we frankach wynosząca ponad 30 złotych.

Musimy pamiętać, że w przypadku przelewu euro opłata jest niższa i wynosi 4,99 złotego.

Oprócz opisanych powyżej kosztów mogą pojawić się inne dodatkowe opłaty. Istnieje możliwość przekazania przelewu walutowego poprzez tzw.banki pośredniczące, które doliczają dodatkowe prowizje.

Niestety nie poznamy wysokości opłat za te przelewy jeśli nie zrobimy przelewu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*