Kickstart – nowoczesna pomoc dla osób mających problem z chodzeniem

Nasza Wiedza | Kickstart – nowoczesna pomoc dla osób mających problem z chodzeniem

Problem z chodzeniem to poważna sprawa. Nowy Kickstart ma pomóc odzyskać mobilność i niezależność osobom mającym problemy z chodzeniem. Na pierwszy rzut oka aparat ortopedyczny nie wydaje się niczym nowym i nie różni się od urządzeń ReWalk czy Honda Stride Walking Assist.

Tylko na pierwszy rzut oka, okazuje się bowiem, że Kickstart w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów nie korzysta z żadnych akumulatorów ani zewnętrznego napędu.

Większość ortez jest zasilana za pomocą baterii, natomiast w Kickstart zastosowano inne rozwiązanie. Urządzenie działa wykorzystując uwolnioną podczas chodzenia energię kinetyczną i tym samym umożliwia chodzenie. Aparat za pomocą sprężyny przechwytuje energię i uwalnia ją aktywując zginanie stawu biodrowego i ruch mięśni, koniecznych do podnoszenia kolan w czasie chodzenia.
Kickstart składa się z pasu biodrowego, dwóch pionowych wspomagaczy od biodra do kolana oraz od kolana do kostki, kinetycznego komponenta zainstalowanego tuż nad kolanem służącego do przechwytywania a później uwalniania energii i formowanej wkładki, która zapewnia stabilizację i bezpieczeństwo dla stóp podczas chodzenia.

 

Urządzenie jest dostępne w konfiguracji na jedną lub obie kończyny. Niestety należy go nosić na zewnątrz na ubraniu. Ma przede wszystkim pomóc osobom z problemami z koordynacją ruchową, chorobą neurologiczną, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, ALS czy stwardnieniem rozsianym. Urządzenie jest przepisywane przez lekarzy. Kickstart po przejściu programu pilotażowego trafił na komercyjny rynek w Stanach Zjednoczonych.

Rozwiązanie wydaje się o tyle interesujące, że jest proste i przede wszystkim pozwoli bardziej zapominalskim osobom uniknąć problemów z systematycznym doładowywaniem akumulatorów.

Related Post

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*