Kofeina modyfikuje poziom estrogenów?

Nasza Wiedza | Kofeina modyfikuje poziom estrogenów?

89% dorosłych kobiet pomiędzy 18 a 34 lat napoju wieku, średnio 1,5 filiżanek kawy każdego dnia.

Naukowcy z Narodowego Instytutu Zdrowia, wraz z innymi instytucjami, wydali studium w American Journal of Clinical Nutrition, stwierdzając, że azjatyckie kobiety mają wyższy poziom estrogenu po wypiciu 200 lub więcej miligramów kofeiny dziennie. To jest około 2 filiżanek kawy. Z drugiej strony, białe kobiety, które piły tyle samo miały tendencję do obniżenia poziomu estrogenów niż te, które nie piły napojów z kofeiną.

Ich badania pochodziły z analizy kobiet, które piły albo napój gazowany z kofeiną, kawę, herbatę zieloną lub czarną herbatę. Kawa wydawało się daje najwięcej różnic w poziomie estrogenów u wszystkich kobiet. Azjatyckie kobiety miały wyższy poziom estrogenu, białe kobiety miały niższy, a poziomu afroamerykańskich kobiet nie udało się ustalić. Cola i zielona herbata dały wskazania wyższych ilości estrogenów u wszystkich badanych.

Enrique Schisterman, doktor z Wydziału Epidemiologii i Badań Statystyki profilaktyki w Eunice Kennedy Shriver Narodowego Institute Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka (NICHD), PZH Instytut powiedział, że wyniki wskazują, że spożycie kofeiny u kobiet w wieku rozrodczym wpływa na poziom estrogenów. Wiemy, że wahania poziomu estrogenów są związane z takimi chorobami jak endometrioza, osteoporoza i rak trzonu macicy, piersi i jajnika. Ponieważ długotrwałe spożycie kofeiny ma potencjał do wpływania na poziom estrogenów przez długi okres czasu, warto wziąć pod uwagę spożycie kofeiny pod uwagę podczas badania tych chorób.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*