Kotulina emocjonalna

Nasza Wiedza | Kotulina emocjonalna

Singlowi nie jest łatwo. Doskwiera mu wszystko. A najbardziej głód. I to nie taki zwykły, bo ten można łatwo zapchać batonem. Chodzi o głód emocjonalny.Tworzy się kotulina emocjonalna

Objawy singla targanego głodem są zauważalne dla otoczenia. Szuka możliwości przytulania w każdym miejscu i czasie, pragnie potwierdzania swojej wartości w oczach innych. W stanie całkowitej desperacji próbuje dotykać wszystkiego za wszelką cenę, co może utrudnić mu życie, zwłaszcza jeśli znajduje się w miejscu publicznym. Dotyk w wyobrażeniach singla jest kompensacją bliskości, ciepła, akceptacji.

Z odsieczą przychodzi mu felinoterapia i wszelkie jej domowe, amatorskie odmiany.  Kontakt z kotem obniża ciśnienie, poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, przez co poprawia krążenie i zmniejsza ryzyko chorób serca. Mrukoty i masowanki wpływają pozytywnie na układ nerwowy, uspokajają i pomagają pozbyć się stresu. Dodatkowo kot wyczuwa miejsca bolące singla, układa się na nich, zaś emanujące z niego ciepło i tajemnicze wiązki energii pomagają skutecznie zniwelować ból.

Powiedzmy, że singiel kotów nie lubi i ma kota na punkcie psów. Proszę bardzo – dogoterapia daje mu całe spektrum możliwości uzdrowienia obolałej duszy i ciała. Głaskanie burka wpływa kojąco na układ nerwowy, zaś długie spacery wzmacniają mięśnie ud i zapewniają właściwe dotlenienie organizmu, przez co myśli się jaśniej a wizje są bardziej pogodne.

Dorzućmy do tego: bezgraniczną akceptację, wybuchy spontanicznej radości i wierność, jakiej próżno szukać u ludzi – a otrzymamy obraz człowieka, który był w schronisku, wziął zwierzę i dobrze zrobił.

Related Post

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*