Kredyt odnawialny na wakacje

Szukając sposobu na sfinansowanie wymarzonego wyjazdu wakacyjnego zazwyczaj myślimy o kredycie gotówkowym. Zupełnie zapominamy o możliwości skorzystania z kredytu w rachunku czy o karcie kredytowej, która jest dużo lepszym rozwiązaniem.

Jedną z niezaprzeczalnych zalet kredytów gotówkowych jest fakt, że pieniądze możemy dostać naprawdę szybko, nawet w ciągu kilku minut. W praktyce jednak tak szybkie załatwianie spraw nie jest niczym dobrym i możliwe jest jedynie w banku, w którym mamy swoje konto.

We własnym banku bardzo szybko możemy uzyskać kredyt w rachunku- tzw. kredyt odnawialny. Cechuje się on zazwyczaj niższym oprocentowaniem i daje nam większą swobodę.

Z limitu na naszym koncie możemy korzystać wielokrotnie oraz spłacać go w dowolnym momencie,a następnie znowu zaciągać. Odsetki natomiast płacimy jedynie od wykorzystanej części kredytu. Jedyną wadą tego wyjścia jest spłata prowizji co roku, a nie tylko raz. Wysokość takiej prowizji wynosi zazwyczaj 1-5 procent , w przypadku kredytów gotówkowych może sięgać 5 procent.

Tańszym rozwiązaniem jest karta kredytowa. Dzięki niej mamy możliwość 54-dniowego kredytu, bez oprocentowania.

Warunkiem jaki musi być spełniony, aby kredyt uzyskać jest spłata kredytu przed terminem podanym na wyciągu. Czy istnieje jakaś wadą? Wadą tego wyjścia jest to, że okres bezodsetkowy nie dotyczy wypłat gotówki, a oprocentowanie jest  zwykle wysokie.

Karta może być również źródłem taniego kredytu w dłuższym okresie. Wiele z banków pozwala na rozłożenie ewentualnej operacji wykonanej kartą, na raty. Koszty, które  występują w przypadku kredytu ratalnego są zazwyczaj bardzo niskie. Podsumowując, tego rodzaju wyjście jest najtańszym sposobem sfinansowania naszych wydatków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*