Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy (kredyt na auto) to rodzaj kredytu, którego głównym celem jest sfinansowanie zakupu samochodu używanego bądź nowego.

Wiele banków oferuje kredyty samochodowe, udziela ich także na samochody zakupione przez Nas bardzo niedawno za granicą i jeszcze nie zarejestrowane w Polsce. Oprócz standardowego celu jakim jest zakup nowego auta za pomocą tego kredytu możemy skredytować zakup aut ciężarowych, ciągników siodłowych,naczep itp.

Skorzystanie z kredytu samochodowego jest super rozwiązaniem jeśli planujemy zakupić auto nowsze (do 8 lat) w przeciwnym razie oprocentowanie kredytu może być mniej korzystne i często porównywalne z oprocentowaniem kredytów gotówkowych na dowolny cel.

Najtańszy kredyt samochodowy?Na co się zdecydować?

Nie ma najlepszego kredytu samochodowego,który spełniłby oczekiwania każdej osoby. Każdy z Nas zaciąga taki kredyt w zupełnie inne sytuacji finansowej.

Dużo zależy od Naszej zdolności kredytowej to znaczy czy dochody jako osoby wnioskującej o kredy są odpowiednie na tyle,żeby pokryć koszty związane z utrzymaniem osób Nam „podległych” oraz zapewnić regularną spłatę rat kredytu samochodowego. Innymi istotnymi rzeczami są: długość okresu kredytowania,wiek pojazdu (im nowszy tym stanowi bardziej wartościowe zabezpieczenie -kredyt jest tańszy )

Według najnowszego rankingu  kredyty samochodowe są najczęściej podejmowane w poniższych instytucjach :

1.Santander Consumer Bank – najlepsza oferta kredytowania samochodów do 8 lat – 37.4%,

2.Lukas Bank – kredyt samochodowy – 26.6%,

3.mBank – kredyt samochodowy – 10.2%,

4.PDK – kredyt samochodowy – 10.0%,

5.Inne banki i doradcy kredytowi – 15.8%

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*