Pierwszy PC Android z dyskiem twardym i możliwością odtwarzania 3D BD ISO

Na polski rynek trafiają odtwarzacze PC Android marki HiMedia – modele Q10 II oraz Q5 II. Przez ostatni rok urządzenia HiMedia ewoluowały z sieciowych odtwarzaczy filmów i muzyki w kierunku urządzeń dostarczających prawdziwie interaktywnej rozrywki. Najnowsze, flagowe modele HiMedia Q10 II oraz HiMedia Q5 II, działają pod kontrolą systemu Android i wyróżniają się bogactwem możliwości. Nie tylko odtwarzają pliki multimedialne (w tym filmy 3D i obrazy płyt Blue-Ray), ale i pozwalają na nieograniczone rozszerzanie swoich możliwości przez instalację dowolnych aplikacji dostępnych na platformę Android. Oferują przy tym intuicyjny interfejs, przypominający „klasyczne” odtwarzacze sieciowe, nie sprawiający żadnych trudności osobom mniej biegłym w obsłudze systemu Android. Odtwarzacze Q10 II oraz Q5 II są już dostępne w ofercie firmy C4i, autoryzowanego przedstawiciela firmy HiMedia.

Pracą obu odtwarzaczy zarządza Android 4.2 Jelly Bean. Dzięki temu, na urządzeniach można zainstalować i uruchamiać dowolne aplikacje tak, jak na telefonie lub tablecie. Zwiększa to ich możliwości w porównaniu do tradycyjnych odtwarzaczy multimedialnych, które cechują się obsługą niewielkiej liczby dodatkowych aplikacji. Android w sprzęcie HiMedia pracuje bardzo płynnie i jest łatwy w obsłudze. Istnieje możliwość pobrania aplikacji z preinstalowanego sklepu Google Play, natomiast aplikacje niedostępne w sklepie mogą być instalowane z plików *.apk.

 

Lista obsługiwanych formatów zawiera wszystkie najważniejsze, obecnie spotykane formaty audio/wideo, w tym: MKV, MP4, M2TS, FLAC, MP3, WMA oraz AAC. Unikalną cechą najnowszego sprzętu HiMedia jest możliwość odtwarzania plików 3D. Obsługiwane jest 3D w takich plikach wideo, jak MKV, bez problemu odtwarzane są również obrazy płyt Bluray (BD-ISO), w tym także 3D.

 

Sprawne działanie i obsługę szerokiej listy plików multimedialnych oba urządzenia zawdzięczają m.in. szybkiemu, dwurdzeniowemu procesorowi HiSilicon Hi3716C V200ES1 z rodziny ARM Cortex™A9, taktowanemu zegarem 1,6 GHz. Dodatkowo, urządzenia korzystają z dwurdzeniowego procesora graficznego Open GL 3D Mali-400 GPU i z pamięci podręcznej DDR3 RAM o pojemności 1 GB.

 

Najnowsze odtwarzacze firmy HiMedia obsługują także XBMC. To doskonałe centrum multimedialnej rozrywki, które zyskało uznanie użytkowników za bogatą funkcjonalność i niezawodność. Siłą odtwarzacza XBMC jest możliwość rozszerzania jego funkcjonalności o dodatki i wtyczki, umożliwiające m.in. odbiór telewizji i radia internetowego.

 

HiMedia Q10 II, w odróżnieniu od tańszego Q5 II, posiada możliwość instalacji dysku twardego 3,5 cala wewnątrz urządzenia. Oferuje także dodatkowe złącze USB3.0 do szybkiego przesyłania plików, dotykowe przyciski sterujące na froncie obudowy oraz gigabitowe złącze Ethernet.

 

Urządzenia Q10 II i Q5 II łączą się z siecią poprzez wbudowany, bezprzewodowy moduł Wi-Fi 802.11b/g/n lub tradycyjne złącze sieci Ethernet 10/100 MB/s (port RJ-45) (w przypadku Q10 II – 10/100/1000 MB/s).

Dzięki funkcji AirPlay bardzo łatwe jest bezprzewodowe przesyłanie multimediów z takich urządzeń, jak iPhone oraz iPad. Programy HiShare i HiControl umożliwiają odpowiednio transfer oraz kontrolę odtwarzacza z poziomu telefonu lub tabletu z system Android. HiControl ma możliwość zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami odtwarzacza, nawet bez konieczności włączania telewizora, bowiem na ekranie smartfona wyświetlany jest bieżący podgląd.

Related Post

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*